Внутрішньо переміщені особи: актуальні зміни в законодавстві стосовно взяття на облік та отримання допомоги (анонс вебінару) - Jurfem

Внутрішньо переміщені особи: актуальні зміни в законодавстві стосовно взяття на облік та отримання допомоги (анонс вебінару)

В один момент українкам та українцям музику змінили повітряні сирени, теплі розмови – “звук гарматний”, а просте питання “як ти?” нам тепер замість тисячі слів любові. Виявилось, що часом дім можна, як ранець, одягнути на плечі. Виявилось, що часом життя можна вмістити всього в один погляд, всього в один потиск руки.

Близько 12 млн людей за час повномасштабної війни стали вимушеними переселенцями. Серед них ті, які залишились на території України, та ті, що знайшли прихисток за її межами. Ми вже проводили зустріч щодо отримання статусу тимчасового захисту в країнах Європи. Цього ж разу нам важливо з’ясувати усі нюанси статусу внутрішньо переміщених осіб: від процедури взяття на облік до гарантій та допомоги. 

Саме жінок найбільше серед внутрішньо переміщених осіб, вони сміливо минали тисячі кілометрів, часто ризикуючи потрапити під обстріл чи в полон, аби врятуватись та вберегти дітей. Сьогодні питання прав ВПО, це також гостре питання захисту прав жінок, що знайшли прихисток в безпечних містах. Запрошуємо на новий вебінар від “Центру “ЮрФем”: освіта”!

Вебінар “Внутрішньо переміщені особи: актуальні зміни в законодавстві стосовно взяття на облік та отримання допомоги”

Коли: 2 квітня о 12:00

Де: Пряма трансляція у Facebook

Під час вебінару розглянемо:

  • нововведення в процедурі реєстрації ВПО;
  • процедуру реєстрації дітей, а також дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • гарантії ВПО та отримання державних соціальних допомог, пенсійних виплат;
  • можливість отримання медичної допомоги, зарахування до освітніх закладів дітей та інше.

Спікерка Євгенія Мелеш – членкиня Асоціації жінок-юристок України  “ЮрФем”, юристка БО “Комітет медичної допомоги в Закарпатті”, адвокатка. З 2005 року Євгенія працює в сфері міграційного права, консультує та надає правову допомогу мігрант(к)ам, шукач(к)ам притулку та біженцям. Також працює над реформуванням системи інтернатних закладів,  створенням системи якісних соціальних послуг на рівні громад, а також створенням дієвої системи захисту та послуг для жінок, які постраждали від домашнього та гендерно зумовленого насильства. 

*Подія відбувається за підтримки The European Endowment for Democracy (EED)