"Володіна проти Росії". Огляд рішень ЄСПЛ - Jurfem

“Володіна проти Росії”. Огляд рішень ЄСПЛ

Новий огляд рішень Європейського суду з прав людини підготували експертки Аналітичного центру ЮрФем.  Рішення ЄСПЛ “Володіна проти Росії” аналізували в березні.

Дата винесення14 вересня 2021 року

Порушення ст. ЄКПЛ:

Порушення статті 8 Конвенції (право на повагу до приватного життя) в контексті неспроможності органами влади захистити заявницю від повторних актів насильства в мережі Інтернет та невжиття ефективних заходів щодо розслідування цього питання.

Суть скарги:

Заявниця скаржилася на те, що національні органи влади не змогли забезпечити їй належного захисту від кібернасильства (публікація інтимних фото без згоди, переслідування та видавання себе за іншу особу), а також забезпечити проведення ефективного розслідування цих дій.

В огляді наші експертки також наводять свій коментар стосовно цієї справи в контексті українських реалій. Вони зазначають:

“Для забезпечення достатнього захисту від кібернасильства в Україні має бути переглянуто чинне законодавство на предмет наявності заходів, передбачених Стамбульською, Лансаротської та Будапештською конвенціями. Важливо діяти, щоб запобігти кібернасильству, тому для ефективної діяльності із запобігання кібернасильства доцільно на законодавчому рівні закріпити поняття, суб’єктів діяльності із запобігання цього виду насильства, визначити відповідальність за це правопорушення.”

Завантажити огляд справи “Володіна та інші проти Росії” можна тут.

Інші огляди публікуються тут.

Огляди практики Верховного суду можна переглянути тут.

Матеріали Аналітичного центру Ви можете знайти за посиланням тут.

Інші висновки Гендерно-правової експертизи Аналітичного центру ЮрФем можете знайти за посиланням тут.

Більше про Аналітичний центр ЮрФем тут.