Види доказів сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом (СНПК) - Jurfem

Види доказів сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (СНПК)

Міжнародний кримінальний суд та інші міжнародні кримінальні трибунали не мають жорстких вимог щодо подання доказів, і більшість доказів приймається. Питання про докази більше сфокусовані на їх актуальності та вазі, ніж на критеріях прийнятності. При документуванні злочинів сексуального насильства в Україні необхідно дотримуватись правил збирання доказів, установлених кримінальним процесуальним законодавством України.

Експертки Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем» підготували пам’ятку про види доказів сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом. Цей матеріал розроблений на основі Міжнародного протоколу із документування та розслідування сексуального насильства в конфлікті та Кримінального процесуального кодексу України. У документі зазначено види доказів, поняття й особливості кожного виду, їхню роль.

Пам’ятка про види доказів сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, підготовлена у рамках діяльності Асоціації жінок-юристок України  «ЮрФем» за підтримки проєкту ООН Жінки «Трансформаційні підходи для досягнення ґендерної рівності в Україні», що фінансується Урядом Швеції, та в співпраці з Офісом віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Урядовою уповноваженою з питань ґендерної політики.