Виїзд за кордон дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування - Jurfem

Виїзд за кордон дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування

Серед тих, хто втекли з України через війну, зокрема, можуть бути й діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Правові особливості їх виїзду за кордон проаналізували наші експертки.

Як здійснюється виїзд за кордон дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування?

Виїзд за кордон дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які не досягли 18 років та які проживають або зараховані до закладів різних типів на цілодобове перебування здійснюється у супроводі законного представника або уповноваженої ним особи.

Для перетину державного кордону необхідні такі документи:
  • паспорт або свідоцтво про народження дитини, за відсутності паспорта громадянина України;
  • наказ директора закладу або установи, де проживали чи перебували діти про виїзд дітей за межі України;

Окрім того,  задля безпеки цих категорій дітей Уряд України посилив контроль за виїздом їх за межі України, а тому розширив перелік документів, які необхідні для перетину ними кордону. Тому тепер для їх виїзду потрібні також:

  • запрошення, в якому зазначається країна остаточного перебування дітей, кількість та категорія дітей, умови їх перебування, відповідальна організація, яка буде супроводжувати дітей протягом всього періоду їх перебування за межами України. Ця організація повинна мати лист підтримки державних установ країни перебування дітей.
  • письмове погодження обласної військової адміністрації про дозвіл на виїзд за межі України дітей, погодженим Нацсоцслужбою.
Що потрібно зробити по прибуттю на територію іноземної держави?

Протягом одного робочого дня після прибуття на територію іноземної держави, супроводжуючі особи повинні звернутися в консульську установу України для взяття на консульський облік дітей.

Правова консультація підготовлена за підтримки The European Endowment for Democracy (EED).

Інші наші матеріали щодо війни росії проти України можна знайти тут.