Висновки до законопроєкту №7464 - Jurfem

Висновки до законопроєкту №7464

Експертки Аналітичного центру ЮрФем підготували гендерно-правову експертизу законопроєкту  №7464  «Про внесення змін до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» щодо рівних можливостей матері і батька, які є військовослужбовцями, на догляд за дитиною в особливий період»зареєстрованого 13 червня 2022 року. Ініціатори законопроєкту – народні депутати.

Проєкт Закону спрямований на забезпечення рівних можливостей військовослужбовців – матері та батька – на догляд за дитиною та поєднання військової служби з сімейними обов’язками; усунення законодавчих прогалин, які обмежують права чоловіка на відпустку для догляду за дитиною; створення передумов для посилення ролі батька у процесі вихованні дітей та розвитку відповідального батьківства в Україні.

За висновками наших експерток, проєкт Закону № 7464 «Про внесення змін до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» щодо рівних можливостей матері і батька, які є військовослужбовцями, на догляд за дитиною в особливий період» має гендерно чутливий характер. Але положення пропонованого законопроєкту потребують доопрацювання.

Детальніше про законопроєкт №7464, висновки до нього та рекомендацію наших експерток  – читайте, завантаживши текст висновку  Аналітичного центру ЮрФем. 


Висновок громадської гендерно-правової експертизи до законопроєкту №7464 можна завантажити тут.

Інші висновки Гендерно-правової експертизи Аналітичного центру ЮрФем можна знайти за посиланням тут.

Огляди практики Верховного Суду  публікуються тут.

Огляд практики ЄСПЛ можна знайти за посиланням тут.

Матеріали Аналітичного центру Ви можете знайти за посиланням  тут.

Детальніше про Аналітичний центр ЮрФем  тут.