Висновок до законопроєкту 4306 (Аналітичний центр ЮрФем) - Jurfem

Висновок до законопроєкту 4306 (Аналітичний центр ЮрФем)

Аналітичний центр ЮрФем підготував новий висновок гендерно-правової експертизи. Цього разу аналізували Проєкту Закону “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо протидії мобінгу”.

Законопроєкт 4306 зареєстрували 2 листопада 2020 року велика група народних депутатів з різних фракцій.

Автори пропонують надати і законодавчо закріпити визначення мобінгу та встановити адміністративну відповідальність за дії, що є мобінгом відповідно до його визначення законом, шляхом внесення відповідних змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також до антидискримінаційного та трудового законодавства у частині врегулювання питання протидії мобінгу.

Експертки визначили законопроєкт, як гендерно-нейтральний, розробивши певні рекомендації, які б могли покращити його дію, зокрема збільшити мінімальний та максимальний розміри штрафів, розширити можливості складати протоколи про такі адмінправопорушення для інспекторів праці та профспілок, врахувати гендерно-чутливий аспект та зобов’язати роботодавців проводити превенційну діяльність у цьому напрямку.

Щоб дізнатись більше – завантажуйте текст висновку  Аналітичного центру ЮрФем. Авторка висновку Марія Желтуха, студентка 2 курсу магістратури Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка, консультантка з моніторингу законодавства Українського незалежного центру політичних досліджень (УНЦПД).

Висновок громадської гендерно-правової експертизи до-законопроекту-4306 можна завантажити тут

Матеріали Аналітичного центру Ви можете знайти за посиланням тут.

Інші висновки Гендерно-правової експертизи Аналітичного центру ЮрФем можете знайти за посиланням тут.

Більше про Аналітичний центр ЮрФем тут.