Висновок до законопроєкту 5005 (Аналітичний центр ЮрФем) - Jurfem

Висновок до законопроєкту 5005 (Аналітичний центр ЮрФем)

Вашій увазі новий висновок гендерно-правової експертизи законопроєкту. Цього разу експертки Аналітичного центру ЮрФем опрацювали законопроєкт, який зареєструвала велика міжфракційна група. Законопроєкт пропонує багато нововведень у роботі парламенту, які мають допомогти у побудові гендерно-чутливого парламенту.

Законопроєкт №5005 зареєстрували 2 лютого 2021 року.

Група авторів зазначає, що законопроєкт розроблено з метою побудови ґендерно-чутливого парламенту шляхом створення додаткових умов для забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків і жінок у роботі парламенту, запровадження обов’язкової ґендерно-правової експертизи, встановлення відповідальності за прояви сексизму та інших форм дискримінації під час пленарних засідань, засідань комітетів Верховної Ради України та в цілому під час здійснення народними депутатами України своїх повноважень, а також посилення дотримання народними депутатами України дисципліни та норм етики.

Законопроєкт пропонує внести зміни у цілий ряд Законів та актів і закріпити нові принципи розподілу посад президії, в парламентських комітетах, при формуванні складу підготовчої депутатської групи тощо.

Крім того, пропонують запровадити обов’язкову ґендерно-правову експертизу законопроєктів, та заборонити дискримінаційні висловлювання в парламенті.

Експертки Аналітичного центру ЮрФем відзначили законопроєкт гендерно-чутливим, однак зазначили потребу доопрацювати певні визначення. Щоб дізнатись більше – завантажуйте тексти висновків  Аналітичного центру ЮрФем.


Висновок громадської гендерно-правової експертизи до-законопроекту-5005 можна завантажити тут

Інші висновки Гендерно-правової експертизи Аналітичного центру ЮрФем можете знайти за посиланням тут.

Огляди практики Верховного Суду публікуються тут

Огляд практики ЄСПЛ можете знайти за посиланням тут

Матеріали Аналітичного центру Ви можете знайти за посиланням тут.

Більше про Аналітичний центр ЮрФем тут.