Висновок до законопроєкту 5549 (Аналітичний центр ЮрФем) - Jurfem

Висновок до законопроєкту 5549 (Аналітичний центр ЮрФем)

Аналітичний центр ЮрФем підготував висновки гендерно-правової експертизи законопроєкту №5549. Експертки опрацювали законопроєкт, який пропонує передбачити кримінальну відповідальність за викрадення дитини, яке вчинено одним із батьків у випадках проживання дитини на законних підставах з іншим із батьків.

Законопроєкт №5549 зареєструвала велика міжфракційна група 21 травня 2021 року.

Запропонований проєкт закону встановлює, що суб’єктом злочину, передбаченого статтею 146 Кримінального кодексу України (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), слід визначати одного з батьків дитини у разі вчинення останнім викрадення дитини. Так, автори законопроєкту пропонують, аби діяння, передбачені частинами першою та другою ст. 146 Кримінального кодексу України, вчинені одним з батьків щодо дитини, яка знаходилась на законних підставах в іншого з батьків, каралися обмеженням волі на строк до шести років або позбавленням волі на той самий строк.

Наші експертки визначили ряд прогалин у правозастосуванні такої ініціативи. Детальніше про законопроєкт та висновки експерток читайте – завантаживши текст висновку  Аналітичного центру ЮрФем.


Висновок громадської гендерно-правової експертизи до-законопроекту-5549 можна завантажити тут

Інші висновки Гендерно-правової експертизи Аналітичного центру ЮрФем можете знайти за посиланням тут.

Огляди практики Верховного Суду публікуються тут

Огляд практики ЄСПЛ можете знайти за посиланням тут

Матеріали Аналітичного центру Ви можете знайти за посиланням тут.

Більше про Аналітичний центр ЮрФем тут.