Висновок до законопроєкту 5629 (Аналітичний центр ЮрФем) - Jurfem

Висновок до законопроєкту 5629 (Аналітичний центр ЮрФем)

Аналітичний центр ЮрФем підготував висновки гендерно-правової експертизи законопроєкту №5629. Експертки опрацювали Проєкт Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування обмежувальних заходів протидії домашньому насильству”.

Законопроєкт №5629 зареєструвала велика група народних депутатів\ток 7 травня 2021 року.

Законопроєкт пропонує передбачити використання електронних засобів контролю, які відстежують виконання кривдником вимог обмежувальних приписів та обмежувальних заходів і стосуються заборони наближатися до потерпілої особи.

Відповідними нормами пропонується доповнити  ст.91-1 КК України, ст. 194 та 195 КПК України, а також у Кримінально-виконавчий кодекс України, Цивільний процесуальний кодекс України та Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Наші експертки вважають, що запропонована норма може бути неефективною чи навіть небезпечною для постраждалої особи, адже держава матиме підстави за певних обставин знімати з себе відповідальність за захист постраждалих.  З огляду на це, експертки Аналітичного центру ЮрФем рекомендують не приймати цей законопроєкт через прогалини у частині застосування. Детальніше про законопроєкт та висновки експерток читайте – завантаживши текст висновку  Аналітичного центру ЮрФем.


Висновок громадської гендерно-правової експертизи до-законопроекту-5629 можна завантажити тут

Інші висновки Гендерно-правової експертизи Аналітичного центру ЮрФем можете знайти за посиланням тут.

Огляди практики Верховного Суду публікуються тут

Огляд практики ЄСПЛ можете знайти за посиланням тут

Матеріали Аналітичного центру Ви можете знайти за посиланням тут.

Більше про Аналітичний центр ЮрФем тут.