Висновок до законопроєкту 3695 (Аналітичний центр ЮрФем) - Jurfem

Висновок до законопроєкту 3695 (Аналітичний центр ЮрФем)

Команда Аналітичного центру ЮрФем публікує висновок для законопроєкту  “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною” №3695.

Законопроєкт поданий великою групою народних депутатів з різних фракцій і зареєстрований у Верховній Раді 19.06.2020.

Проєкт закону пропонує сприяння забезпеченню рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною, закріплює право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як рівне право матері та батька, вводить в національне законодавство новий вид соціальної оплачуваної відпустки, гармонізує материнство, батьківство в поєднанні з професійною діяльністю.

Експертки Аналітичного центру ЮрФем сформулювали рекомендації щодо законопроєкту. Він може мати гендерно-чутливий характер у випадку внесення змін та з врахуванням зауважень, викладених у даному Висновку. В запропонованій редакції Проєкт Закону прийняттю не підлягає, з підстав, що створюють дискримінаційне становище для певних категорій осіб. Сформульовані у Висновку зауваження та рекомендації можуть усунути дані проблеми.

 

 

Висновок громадської гендерно-правової експертизи до-законопроекту-3695 можна завантажити тут

Матеріали Аналітичного центру Ви можете знайти за посиланням тут.

Інші висновки Гендерно-правової експертизи Аналітичного центру ЮрФем можете знайти за посиланням тут.

Більше про Аналітичний центр ЮрФем тут.