Висновок до законопроєкту 5548 (Аналітичний центр ЮрФем) - Jurfem

Висновок до законопроєкту 5548 (Аналітичний центр ЮрФем)

Аналітичний центр ЮрФем підготував висновки гендерно-правової експертизи законопроєкту №5548. Експертки опрацювали Проєкт Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання деяких питань у спорах щодо визначення місця проживання малолітньої дитини”.

Законопроєкт №5548 зареєструвала велика група народних депутатів\ток 21 травня 2021 року.

Метою законопроєкту його автори бачать узгодження та запровадження нового заходу забезпечення позову у спорах щодо визначення місця проживання дитини.

Законодавці пропонують доповнити Цивільно процесуальний кодекс України новим заходом забезпечення позову, який надасть змогу одному із батьків при поданні позовної заяви про визначення місця проживання малолітньої дитини одночасно подати заяву про забезпечення позову щодо встановлення графіку побачень, та/або часу зустрічей з малолітньою дитиною, який на період судового розгляду позовної заяви про визначення місця проживання малолітньої дитини та до моменту набрання законної сили рішення суду про встановлення місця проживання малолітньої дитини проживає окремо від малолітньої дитини. Крім цього, законопроєктом пропонуються внести зміни в Сімейний кодекс України в частині розширення прав того з батьків, з яким проживає дитина постійно, що полягатиме у можливості самостійно розв’язувати питання тимчасового виїзду дитини за межі України на термін до одного місяця без дозволу іншого з батьків у випадку самочинної, без згоди другого з батьків чи інших осіб, з якими на підставі закону або рішення суду проживала малолітня дитина, зміни її місця проживання, у тому числі способом її викрадення, внаслідок чого судом постановлено рішення про відібрання дитини і повернення її за попереднім місцем проживання.

Наші експертки визначили законопроєкт як гендерночутливий і надали ряд додаткових рекомендацій стосовно доповнення інших нормативно-правових актів для узгодження законодавства. Детальніше про законопроєкт та висновки експерток читайте – завантаживши текст висновку  Аналітичного центру ЮрФем.


Висновок громадської гендерно-правової експертизи до-законопроекту-5548 можна завантажити тут

Інші висновки Гендерно-правової експертизи Аналітичного центру ЮрФем можете знайти за посиланням тут.

Огляди практики Верховного Суду публікуються тут

Огляд практики ЄСПЛ можете знайти за посиланням тут

Матеріали Аналітичного центру Ви можете знайти за посиланням тут.

Більше про Аналітичний центр ЮрФем тут.