Висновки до законопроєктів 5695 та 5695-1 (Аналітичний центр ЮрФем) - Jurfem

Висновки до законопроєктів 5695 та 5695-1 (Аналітичний центр ЮрФем)

Аналітичний центр ЮрФем підготував висновки гендерно-правової експертизи законопроєктів №5695 та альтернативного №5695-1. Законопроєкти пропонують законодавче регулювання праці домашніх працівників.

Основний законопроєкт зареєстрували народні депутатки/ти Ірина Констанкевич Ірина, Сергій Мінько, Дмитро Лубінець, Тарас Батенко, Антон Поляков, Галина Третьякова та Віктор М’ялик
23 червня 2021 року.

Законопроєкт пропонує врегулювати працю домашніх працівників, тобто людей, які на платній основі виконують роботу, яка стосується обслуговування домашнього господарства. У зв’язку з цим, законопроєктом запропоновано доповнити Кодекс законів про працю України новою главою, яка визначатиме статус домашніх працівників.

Альтернативний законопроєкт зареєстрували народні депутатки/ти Ігор Абрамович та Тетяна Плачкова 9 липня 2021 року.  Як і законопроєкт № 5695, даний проєкт Закону передбачає введення нової глави в Кодекс законів про працю України, але під назвою “Особливості праці домашніх працівників за трудовим договором з фізичною особою роботодавцем”.

Наші експертки визначили обдидва законопроєкти як гендерно чутливі, однак сформулювали ряд зауважень та рекомендацій до документів, які зможуть повніше врахувати інтереси осіб, які покликані захищати.

Детальніше про законопроєкт та висновки експерток читайте – завантаживши текст висновку  Аналітичного центру ЮрФем.


Висновок громадської гендерно-правової експертизи до-законопроекту-5695 можна завантажити тут

Висновок громадської гендерно-правової експертизи до-законопроекту-5695-1 можна завантажити тут

Інші висновки Гендерно-правової експертизи Аналітичного центру ЮрФем можете знайти за посиланням тут.

Огляди практики Верховного Суду публікуються тут

Огляд практики ЄСПЛ можете знайти за посиланням тут

Матеріали Аналітичного центру Ви можете знайти за посиланням тут.

Більше про Аналітичний центр ЮрФем тут.