Вебінари від ЮрФем: сексуальне та домашнє насильство в умовах війни - Jurfem

Вебінари від ЮрФем: сексуальне та домашнє насильство в умовах війни

Ще одним великим напрямком роботи ЮрФем під час війни є проведення різноманітних вебінарів, що мають на меті допомогти розібратись зі складними темами.

Центр “ЮрФем: освіта” проводить вебінари, в яких експерти/ки детально розповідають про сексуальне насильство, домашнє насильство в умовах конфлікту та про правову допомогу в цих випадках. 

Про сексуальне насильство як воєнний злочин Ви можете детально дізнатись в вебінарі від Артема Крикуна-Труша. В цьому вебінарі Артем говорить про сексуальне насильство як міжнародний злочин, аналізує Римський статут щодо цього злочину та Кримінальний кодекс України. Також експерт розповідає, як подати заяву про злочин сексуального насильства, та детально розкриває низку інших питань.

Про сексуальне насильство як злочин геноциду  детально розповіла Марія Желтуха. Вона дала відповідь на питання, чи сексуальне насильство є злочином геноциду, проаналізувала міжнародну практику відносно цього питання. 

Змістовно про домашнє насильство в умовах війни розповіла Анастасія Мальцева під час вебінару. Анастасія говорить про форми домашнього насильства, заходи реагування, відповідальність за домашнє насильство та інші актуальні питання, пов’язані з домашнім насильством під час війни.

Вебінар про відмінності зґвалтування та сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, провела Анастасія Діденко. Анастасія розкрила відмінності між цими двома поняттями, а також  форми таких діянь, їхні основні ознаки, кваліфікацію та захист в умовах війни.

Про правову допомогу потерпілим від сексуального насильства пов’язаного з конфліктом розповіла Мирослава Аннюк під час вебінару.  Мирослава пояснила, які права є у потерпілих, розповіла про докази сексуального насильства та відповіла на питання, що робити, якщо Ви стали свідком сексуального насильства. 

У вебінарі про захист приватності потерпілих від сексуального насильства Лілія Олійник ретельно проаналізувала питання права на приватність та конфіденційність потерпілих від СНПК. Крім того, Лілія Олійник провела ще один вебінар – про відшкодування моральної шкоди, завданої сексуальним насильством, пов’язаним з конфліктом.

Тамара Бугаєць розповіла про сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом, щодо неповнолітніх. У цьому вебінарі можна дізнатись, як ідентифікувати таке насильство, куди звернутися та що робити. Тамара розповіла про відповідальність за такий злочин та поділилась досвідом щодо роботи з дітьми, які постраждалими від сексуального насильства під час війни.

Завдяки вебінарам від ЮрФем Ви можете дізнатись багато корисної та актуальної інформації щодо сексуального та домашнього насильства, отримати відповіді на свої запитання та познайомитеся зі спеціаліст(к)ами своєї справи, які допоможуть розібратися у важливих та актуальних питаннях.