#ДеньЮристкизЮрФем – флешмоб до Дня юристки. Лілія Кадегроб

Кадегроб Лілія Олегівна
адвокатка
participant of Advanced International Training Programme:
«Prevent and respond to Gender Based Violence – strengthening agents of change»,
членкиня “ЮрФем”

1.Чому юридична професія? Це було Ваше рішення? Скільки років Ви уже в професії і що Вас тримає у ній?

Рішення про напрямок майбутньої професії мною було прийнято ще у дитинстві. Загострене почуття справедливості та бажання допомагати людям спонукало до того, що вже у 10 років я мріяла бути поліцейським.

Моїм найбільшим ідейним натхненником в галузі права є моя мама. Змалечку я споглядала її любов та самовідданість улюбленній юридичній справі. Варто зауважити, що я ніколи не мала жодних романтичних думок про свою майбутню професію, адже чітко розуміла її важку емоційну складову, енергозатратність та складність.

Вже майже 8 років свого життя я присвятила юриспруденціїї й зовсім про це не жалкую.

Звичайно, іноді в професійному житті кожного юриста бувають емоційно складні моменти і я не є виключенням. Та розуміння того, що ти маєш реальну можливість допомогти людям змінивши їх життя на краще завжди переважає складнощі та надихає на нові звершення.

2. Три найцікавіші факти чи історії, які Ви пригадуєте з професійного життя чи навчання? 

Під час навчання в університеті я працювала волонтером в юридичній клініці, яка функціонувала при НУ «ОЮА». Після навчання я надавала юридичну домопогу малозабезрпеченим верстам населення та людям похилого віку. Саме тоді я відкрила для себе, що найскладніша та, водночас, найцікавіша робота пов’язана із спілкуванням з людьми.

З тим періодом пов’язаний кумедний випадок, коли в кінці робочого дня через втому та велику навантаженість я буквально забула своє ім’я. Було досить смішно споглядати в той момент за моїми помічниками та реакцією клієнта.

3. Три найцікавіші факти про Вас: чим захоплюєтесь крім роботи?

Я є агентом змін від України та учасником міжнародної тренінгової програми впровадженої Шведським правлінням та поліцією (ITP 315) направленої на попередження та реагування гендерно обумовленого насильства.

Наразі я реалізую в Україні власний проект пов’язаний з інформуванням жінок, дівчат та жертв домашнього насильства про їх права, обов’язки та можливі шляхи правового захисту. Для чого додатково створюю власні сторінки в соціальних мережах, де кожна особа може отримати безоплатну правову консультацію.

Щодо інших хоббі. Я дуже люблю подорожувати, знайомитися з новими цікавими людьми, їздити вздовж моря на велосипеді та відпочивати на природі з родиною.

4. Які свої справи чи яку діяльність вважаєте найбільш успішною та значущою?

Для мене кожна моя справа значуща. Адже розв’язання певної проблеми змінює життя людини на краще, а іноді навіть може змінити й саму людину. 

5. Дайте три асоціації до фрази “жінка-юристка”.

В моєму розумінні сучасна українська жінка-юристка – сильна, розумна, добра, морально витривала, цілеспрямована та дуже працьовита особистість, яка не боїться життєвих та соціальних викликів та не визнає гендерних стереотипів.

6. Побажайте щось своїм колегам-юристкам.

Від щирого серця бажаю всім колежанкам наснаги, цікавих проектів, миру в душі та родині. Не втрачайте віру в себе та добро в людях, підтримуйте одна одну та не забувайте бути щасливими.

Інші інтерв’ю читайте за посиланням