#ДеньЮристкизЮрФем – флешмоб до Дня юристки. Олена Середенко

Олена Середенко,
юристка громадської організації “Спілка Жінок Херсонщини”,
володарка почесної відзнаки “Волонтер 2018 року”,
членкиня “ЮрФем”

1.Чому юридична професія? Це було Ваше рішення? Скільки років Ви уже в професії і що Вас тримає у ній?
Про те, що я буду юристом, я, напевно, знала ще з дитинства ) Я виховувалась в родині, де у всіх були рівні права, і мене з дитинства вчили бути чесною і справедливою, відстоювати своє право, якщо на нього зазіхають.

В школі я була лідеркою, була, навіть, президентом школи, тож і там боролася за права учнів ) З дитинства не бачила себе ніде, окрім юриспруденції. Чим старша я ставала тим цікавіше мені було дізнаватися нове про права та обов’язки людини. Читала переважно детективи, бо цікавішого жанру я не уявляла (до речі читати я почала в три рочки і найбільшим покаранням від мами було для мене, коли вона забирала в мене книжку). Крім того, в мене завжди було бажання допомагати людям, які потребують допомоги, але не мають відповідних знань. Я розуміла, що мені ці знання даються легше, аніж деяким моїм знайомим, а отже це для чогось мені ж дане )

Піти на юридичний було суто моїм рішенням. Близькі намагались мене відмовити, адже, я дуже хотіла працювати в поліції ( на той час ще міліції), і батьки весь час намагалися мене налаштувати на те, що професія слідчого це не жіноча робота. І ось тут, вже тоді спрацював мій поклик до вивчення проблем гендеру і я довела всій своїй родині, що жінка чудово може справитися з так званою «чоловічою» роботою.

У юридичній професії я вже майже 13 років. Що тримає? А нічого не тримає… Просто отримую задоволення від своєї роботи. Постійно вчусь новому, розширюю свої горизонти і отримую новий досвід. Колись почула фразу – перетвори свою роботу на хобі, і тобі ніколи не доведеться працювати. Ось в моєму випадку зараз саме так.

2. Три найцікавіші факти чи історії, які Ви пригадуєте з професійного життя чи навчання?
1. Після закінчення школи, батькам все ж таки на хвилиночку, вдалось змусити мене повірити, що юриспруденція це не моє. Я поступила в Харківський національний автодорожній університет на факультет будування доріг та митного врегулювання. Але пройшов рік. Я ледве довчилась, кинула той ненависний університет, і поступила в юридичний, який із задоволенням і закінчила ) Тож, порада батькам, ніколи не обманюйте дітей )
2. Я пройшла службу в органах внутрішніх справ із самого-самого низу. Прийшла в міліцію в 18 років (бо вирішила навчатися на заочній формі навчання, аби одночасно з навчання набиратися справжнього досвіду). Почала працювати рядовим в патрульно-постовій службі Лінійного відділу на станції Херсон УМВС України на Одеській залізниці. Потім працювала в карному розшуку, трошки у відділі боротьби з незаконним обігом наркотичних речовин, і останні три роки служби присвятила слідству. Слідчим і звільнилась в 2015 році з одного з територіальних відділів МВС Херсонської області, маючи звання старшого лейтенанта міліції.

3. Три найцікавіші факти про Вас: чим захоплюєтесь крім роботи?
1. Я вже три роки займаюсь благодійністю. Працюю з дітками, які знаходяться в інтернатних закладах, сім’ями, які опинились в складних життєвих обставинах. Наразі поєднала свою професію з покликом душі, задля кардинальних змін в нашому регіоні щодо становища таких діток. Наразі працюємо над цим разом з командою.
2. Я регулярно займаюся спортом. Тренування по вечорах це вже як правило )
3. Я вишиваю бісером. У моїх рідних стіни прикрашені моїми власноручно вишитими картинами. Після важкого дня, обожнюю сісти за картину. Думки збираються до купи )

4. Які свої справи чи яку діяльність вважаєте найбільш успішною та значущою?
Вже зазначала про те, що наразі поєднала свої професійні знання з благодійністю та покликом душі. Тож вважаю, що найбільш значуща справа мого життя ще попереду. І ми з командою над нею вже працюємо. Коли отримаємо результат я з Вами поділюсь )

 

5. Дайте три асоціації до фрази “жінка-юристка”

  • Надихаючий лідер;
  • Рівноправний партнер;
  • Самодостатня реалізована людини.
    Ну, це ті фрази, які я і мої близькі асоціюють зі мною. Тож я вважаю, що вони вони можуть бути ассоційовані зі всіма юристками.

6. Побажайте щось своїм колегам-юристкам
Шановні колежанки! Я бажаю кожній із Вас натхнення! Бажаю, щоб Ваші очі сяяли від результату нашої нелегкої роботи. Адже бути юристкою, це не лише презентабельно та цікаво, а ще й дуже складно. Бо тільки ми з Вами знаємо, наскільки важливо в нашій професії постійно самовдосконалюватись та йти в ногу із змінами в законодавстві. Бажаю, щоб кожну із Вас підтримували в родині, бо знаю по собі, яке це неймовірне відчуття, коли твоя кохана людина щиро радіє твоїм перемогам! Підтримка важлива! Якими б сильними і незалежними ми не були! Зі святом!

Інші інтерв’ю читайте за посиланням