#ДеньЮристкизЮрФем – флешмоб до Дня юристки. Наталія Радушинська

Наталія Радушинська,
адвокатка,
Заступниця директора регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Житомирській області,
голова кваліфікаційно-дисциплінорної комісії адвокатури Житомирської області,
тренерка, членкиня Юрфем

1.Чому юридична професія? Це було Ваше рішення? Скільки років Ви уже в професії і що Вас тримає у ній?

Це було моє усвідомлене  та виважене рішення, незважаючи на те, що по батьковій лінії у мене юридична династія. До цього рішення я прийшла майже в 23 роки, вже маючи диплом педагога. З дитинства мені було притаманне підвищене почуття справедливості, захищала всіх кого ображали. З віком усвідомила, що захищати краще у правовий спосіб) В професії я вже 26 років, з них 20 в адвокатурі. Мріяла бути саме адвокаткою і свободу, яку дає саме ця юридична професія , ціную найбільше. Я Адвокатка за покликанням – і у професії, і у житті.

2. Три найцікавіші факти чи історії, які Ви пригадуєте з професійного життя чи навчання?

  • Закарбувалось назавжди та є невичерпним джерелом ідей та мотиватором в роботі отримання досвіду під час навчальної програми, яку проходила в Делаверському університеті в США. Інша система правосуддя, інший світ, з якого найкраще хотілось привезти до рідної України.
  • Мріючи про втілення найкращих родзинок американського досвіду та справедливість,  я  захопилась ідеєю Андрія Вишневського про рівний доступ до правосуддя для кожної людини, та  майже сім років тому долучилась до команди системи безоплатної правової допомоги. Вважаю це почесною місією в своєму житті та тішусь тим, що система БПД , люди, які працюють в центрах та бюро, адвокати, зробили величезний внесок в розбудову правової держави, своєю щоденною, кропіткою працею вони зміцнюють віру людей у справедливість.
  • Ніколи не забуду хлопця, якого довелось захищати безоплатно до створення системи БПД, за проханням судді. Він був єдиним сином у своєї матері, гарно вчився, подавав надії, як талановитий футболіст. Однак, під час служби в армії отримав травми, які потягли високу ампутацію обох ніг. Не зміг справитись з трагедією і наркотичні засоби , які спочатку знеболювали біль, згодом стали частиною його життя. Пам’ятаю, як переповнювали мене співчуття та жаль, коли на запитання до судді: А де ж мій підзахисний? , він лише вказав рукою на підлогу де я побачила молоду, змучену Людину на дерев’яній підставці. Він був легкою здобиччю і правоохоронці легко ловили його з наркотичними речовинами та формували одна за одною кримінальні справи.  Саме ця справа стала маркером того, наскільки законне може відрізнятись від справедливого. Мого підзахисного вже давно немає в живих. Зараз багато робиться для того щоб люди з інвалідністю почувались комфортно та могли реалізувати себе в різних сферах життя, почували, що суспільство не викреслює їх з життя.

3. Три найцікавіші факти про Вас: чим захоплюєтесь крім роботи?

Моє найбільше надбання на цінність це моя сім’я, найближчі люди, які завжди підтримують та люблять мене різну. Дуже люблю читати, рукоділля та спорт. Але завжди  необхідно обирати пріоритет на дану мить, тому намагаюсь поєднувати свої улюблені заняття. Наприклад, готуючи щось смачненьке для сім’ї, вишиваючи чи малюючи, одночасно слухаю аудіо-книги. За будь-якої можливості намагаюсь провести час зі своєю трирічною онукою та повчитись у неї чомусь новенькому.

4. Які свої справи чи яку діяльність вважаєте найбільш успішною та значущою?

Найбільш значущою вважаю свою діяльність у сфері захисту жінок та дівчат від насильства та право просвітницьку діяльність у цій сфері. Спілкуючись з різними жіночими аудиторіями бачу як потрібно доносити необхідну інформацію, роз’яснювати, що є насильством. Адже досі багато жінок, особливо в сільській місцевості деякі види насильства щодо них вважають проявами кохання та обов’язковим атрибутом сімейного життя. Жінка юристка , адвокатка, має бути більш видимою у професійному середовищі, почуватись рівною за захищеною. Саме тому я дуже ціную свою діяльність, як членкині асоціації «Юрфем» та бачу з яким задоволенням мої колежанки відвідують наші заходи та як чекають наступних.

5. Дайте три асоціації до фрази “жінка-юристка”

– досвічена, професійна, толерантна.

– емпатична, врівноважена, мудра.

– має нульову толерантність до проявів насильства

6. Побажайте щось своїм колегам-юристкам

Від щирого серця бажаю кожній наснаги до життя та професійної діяльності, творчих злетів та креативних підходів ! Виходьте за межі стереотипів, знаходьте час для наповнення своїх внутрішніх джерел новими знаннями , мудрістю та добротою. З любов’ю ставтесь до кожної живої істоти.

Інші інтерв’ю читайте за посиланням.