Як відновити втрачене або пошкоджене посвідчення учасника/ці бойових дій - Jurfem

Як відновити втрачене або пошкоджене посвідчення учасника/ці бойових дій

Під час бойових дій, евакуації або й за побутових обставин може трапитися, що посвідчення учасника/ці бойових дій втрачено або зіпсовано, однак цю ситуацію можна виправити. В такому випадку необхідно звернутися за оформленням дубліката посвідчення учасника/ці бойових дій до Міністерства у справах ветеранів України.  

Для цього необхідно зібрати відповідний пакет документів та надіслати на пошту Мінветеранів.

Варто враховувати, що така спрощена процедура відновлення втраченого або пошкодженого посвідчення учасника/ці бойових дій доступна тим захисникам та захисницям України, які набували статусу УБД з урахуванням рішення міжвідомчої комісії, утвореної у структурі цього міністерства.

Алгоритм звернення за отриманням дублікату посвідчення учасника/ці бойових дій досить простий:

  1. Необхідно зібрати потрібні документи. До переліку яких відносяться:
  • Заява про заміну зіпсованого/втраченого посвідчення із уточненням причин втрати. Обов’язково вказати свою електронну пошту та номер мобільного телефону.
  • У випадку втрати посвідчення (загубили, витягли із гаманцем або вкрали разом із сумкою), за можливості варто подати оголошення в місцеву газету про втрату документа із зазначенням прізвища, імені, по батькові, що на ньому вказано.
  • У випадку пошкодження посвідчення (попрасували з одягом, помалювала та прикрасила мала дитина, понадкушував пес), до заяви додається таке зіпсоване посвідчення для підтвердження його стану непридатності.
  • Копія втраченого посвідчення (за наявності) або вказівки номера, серії посвідчення та дати видачі.
  • Копії сторінок паспорта (1,2 та 11,12), копії довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, з власноручним завіренням даних копій.
  • Фотографії розміром 3*4 (2 штуки).
  1. Зібраний перелік документів відсканувати та надіслати на електронну пошту Мінветеранів dpi@mva.gov.ua (а фотокартки та пошкоджене посвідчення обов’язково надіслати окремо від електронних зразків документів, поштовим зв’язком АТ “Укрпошта” за адресою Мінветеранів: м. Київ, пров. Музейний, 12, 01001).

Правова консультація підготовлена за підтримки The European Endowment for Democracy (EED).

Інші наші матеріали щодо війни росії проти України можна знайти тут.