Як заборона абортів порушує репродуктивні права жінок і шкодить суспільству? (анонс дискусії) - Jurfem

Як заборона абортів порушує репродуктивні права жінок і шкодить суспільству? (анонс дискусії)

Повага останнім часом фіксує пожвавлення у риториці рухів, які пропагують заборону абортів. У вересні 2021 року в Україні розпочав свою діяльність польський рух Ordo Iuris, який пролобіював криміналізацію абортів у Польщі. В Ordo Iuris оголосили, що мають намір домогтися того самого в Україні, підписавши угоду про співпрацю з українським консервативним рухом “Всі разом”.
Наша команда ставить собі за мету протидію сексизму, гендерній дискримінації та порушенню прав жінок. Саме тому за участю науковиць, лікарів, народних депутаток і юристок ми ініціюємо відкрите публічне обговорення теми заборони абортів як неприйнятного методу покращення демографічної ситуації в Україні.
Ми також поговоримо про міфи, маніпуляції та наслідки цього явища, про загрози для життя й здоров’я жінок, репродуктивне насильство, порушення прав жінок та інші аспекти, які несе така заборона.
Учасниці дискусії:
📌 Елла Лібанова, директорка Інститут демографії і соціальних досліджень НАН України
📌 Інна Совсун, народна депутатка, членкиня МФО “Рівні можливості”
📌 Тетяна Нарок, юристка, консультантка Аналітичного центру Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”
📌 Вікторія Бугро, гінекологиня, акушерка-гінекологиня, лікарка вищої категорії
Модеруватиме Анастасія Багаліка, координаторка з гендерних питань Поваги.
Трансляцію дискусії можна подивитися в прямому ефірі на сторінках Поваги та ЮрФем. Поставити запитання спікеркам, висловити свої думки та пропозиції можна буде в коментарях під час трансляції