Соціальні виплати в умовах воєнного стану - Jurfem

Соціальні виплати в умовах воєнного стану

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.03.2022 № 214 держава продовжить виплачувати призначені державні соціальні допомоги людям протягом усього часу дії воєнного стану та один місяць після його завершення.

Що це означає? Отримувачам державних соціальних допомог не потрібно звертатися за перепризначенням допомоги. 

Ця постанова стосується таких видів соціальної допомоги:

  • Допомога малозабезпеченим сім’я,
  • Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування,
  • Допомога на дітей одиноких матерів,
  • Тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме,
  • Щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам,
  • Допомога на дітей, хворих на тяжкі хвороби, яким не встановлено інвалідність,
  • Тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набрала права на пенсійну виплату,
  • Щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічних розладів.

У разі, коли отримувачами державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю пропущено строк переогляду допомоги, виплата таких видів допомоги не зупиняється на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування.

Органи соціального захисту населення після припинення чи скасування воєнного стану інформують одержувачів, яким виплату державної соціальної допомоги було продовжено відповідно до пункту 1 постанови №214 від 07.03.2022, про необхідність протягом одного місяця оновлення документів, необхідних для продовження отримання допомоги.

Також не менш важливе питання, яке турбує одержувачів соціальної допомоги: чи доведеться повертати отриманні соціальні допомоги, субсидії чи пільги після завершення воєнного стану?

Міністерство соціальної політики інформує, що постановою Кабінету Міністрів України від 07.03.2022 № 214 ( зі змінами) продовжено строк виплати державних соціальних допомог та пільг, які було призначено раніше, на період введення воєнного стану та на один місяць після його припинення чи скасування. Після припинення чи скасування дії воєнного стану перерахунок та повернення відповідних виплат одержувачами не передбачено.

Правова консультація підготовлена за підтримки The European Endowment for Democracy (EED).

Інші наші матеріали щодо війни росії проти України можна знайти тут.