Захист приватності потерпілих від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (анонс вебінару) - Jurfem

Захист приватності потерпілих від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (анонс вебінару)

Ключовим в допомозі потерпілим від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, є принцип “не зашкодити”. Безпека та гідність вцілілих є найвищою цінністю.

Так, потерпілі та свідки СНПК зазнають безпосередньої фізичної та психологічної шкоди через вчинений щодо них воєнний злочин. Проте також можуть потерпати від ретравматизації в ході документування, розслідування чи в результаті висвітлення інформації про злочин в медіа. 

Захист приватності та конфіденційності особи безпосередньо пов’язаний із безпекою потерпілих від СНПК. Тому відповідні послуги та механізми повинні бути чутливими, забезпечувати конфіденційність та автономію потерпілих. Політичний, суспільний чи медійний інтереси не можуть бути вищими за інтереси потерпілих.

Про законодавче регулювання, кроки правоохоронних органів, висвітлення злочинів СНПК в медіа, конфіденційність та зв’язок приватності потерпілих і їх безпеки – про це та інше говоритимемо з Лілією Олійник під час нового вебінару від Центру “ЮрФем: освіта”.

Коли: 17 червня о 12:00

Де: прямий ефір у facebook

Розберемо:

  • Право на приватність потерпілих від СНПК: законодавче регулювання та сучасні виклики;
  • Приватність потерпілих СНПК у контексті діяльності правоохоронних органів конфіденційність у спілкуванні з медіа;
  • Право на приватність та конфіденційність, як інструменти забезпечення безпеки потерпілих від СНПК. 

Експертка: Лілія Олійник – адвокатка “ЮрФем: підтримка”, ГО “Вектор прав людини” щодо правової допомоги людям з інвалідністю в умовах воєнного стану, сертифікована медіаторка.

*Захід проводиться за підтримки проєкту ООН Жінки «Трансформаційні підходи для досягнення ґендерної рівності в Україні», що фінансується Урядом Швеції, та в співпраці з Офісом віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Урядовою уповноваженою з питань ґендерної політики.
Генеральний радіопартнер – Радіо Культура.