Завершилось навчання на першому наборі курсу "Права жінок в моїй громаді - Jurfem

Завершилось навчання на першому наборі курсу “Права жінок в моїй громаді

🔹 Перший набір курсу “Права жінок в моїй громаді” сьогодні завершив навчання.
 
Завершилось навчання для першого набору онлайн-курсу “Права жінок в моїй громаді” 
 
У курсі взяло участь близько 80 учасниць зі всіх регіонів України, які отримали сертифікати про завершення навчання.
 
🔻Всього для курсу було сформовано 4 групи, які по черзі проходили 3 модулі. Наступний набір на курс відбудеться вже у 2022 році, тому слідкуйте за нашими анонсами і не пропустіть цю можливість.
_____________
⚪️Курс розроблений Центром “ЮрФем: ОСВІТА” за підтримки Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe. Програма “U-LEAD з Європою” спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією.

Ярина Волошин, тренерка, гендерна експертка, тренерка першого модулю “Гендерно-правові аспекти депутатської діяльності” каже:

“Права жінок в моїй громаді” окрім навчальної складової об’єднує дуже цікаві групи і навчання тоді має шанс відбуватись не лише у форматі лекцій чи монологів від тренерок, але і у взаємодії групи, що зібралась. Таким чином, у регіонах можуть створитись нові коаліції чи мережі, адже якщо ти знаєш, що у сусідній громаді є однодумиця, яка може підказати, поділитись досвідом чи просто підтримати, то зважитись на ініціативи з впровадження гендерної рівності стає простіше”.

🔻Чекаємо вже наступного набору у 2022.

Тамара Бугаєць, адвокатка, що спеціалізується у справах домашнього та гендерно-обумовленого насильства, захисту прав та інтересів дітей є тренеркою другого модулю курсу.

“Я була рада стати частиною команди, яка викладає онлайн курс. В рамках цілого курсу я викладала 4-годинний онлайн-модуль “Становище жінок в місцевих громадах та роль місцевої ради у захисті їхніх прав”, який має на меті підвищення та розвиток компетенцій учасниць щодо запобігання та протидії домашнього та гендерно-обумовленого насильства у своїх громадах. На модулі ми говоримо про ідентифікацію та законодавчі особливості насильства, Стамбульську конвенцію та її можливості і роль місцевих громад у доступі постраждалих до правосуддя.

Під час роботи з першою групою для мене стало цінним бажання учасниць розібратись у тому як допомогти жінкам, які страждають від домашнього та гендерно-обумовленого насильства у своїх громадах, які конкретні кроки можна зробити вже сьогодні. Кожна група мене надихала та я відчувала наскільки важлива жіноча спільнота та якою вона може бути сильною. І я рада, що я так само дотична до цієї спільноти!

Тема є емоційно непростою, потребує розуміння, ресурсів, часу та об’єднання зусиль. Однак, ми маємо про неї говорити, оскільки допомога навіть одній постраждалій жінці змінить життя цілої громади. Я в це щиро вірю.

Я з нетерпінням чекаю на початок роботи з новими учасницями та радо запрошую Вас реєструватись на онлайн курс “Права жінок у моїй громаді”!, – каже Тамара.

«Навіть змінюючи життя однією людини, ми змінюємо життя цілої країни» ©

 Лариса Денисенко, авторка та тренерка модулю “Гендер і медіа: як голові та депутатці спілкуватися із медіа на гендерночутливі теми” поділилась спостереженнями.
 
“Тема комунікації жінок, які відчувають потребу і відповідальність бути лідерками громади, дуже широка! Ми починали з класичної літератури, де переосмислювали героїнь, через чинники несприйняття, ризиків або ж меншої цитованості жінок в публічному мовленні, про те як і що говорити, до чого готуватися, як виглядати, коли даєш інтервю. Я дуже втішена тим, що сильні вмотивовані жінки трохи підкачали мовну впевененість і підсилили свій голос”.

🔻Вже на початку 2022 оголосимо новий набір на курс, тому не втрачайте нагоду приєднатись.