Зґвалтування та сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом: відмінності (анонс вебінару) - Jurfem

Зґвалтування та сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом: відмінності (анонс вебінару)

Сексуальне насильство, зокрема зґвалтування поширені злочини під час збройних конфліктів, які міжнародне кримінальне право визначає як найтяжчі і неприпустимі. Ці діяння є одними з найбільш травматичних досвідів у житті людини, які впливають  як на  фізичний, так і на психологічний стани потерпілих. 

Сьогодні під час повномасштабної війни в Україні їх вчиняють російські військовослужбовці проти мирного населення. Відтак, важливо подбати, аби ті, хто вижив, змогли отримати своєчасну медичну й психологічну допомогу. Необхідно також, аби українки та українці, які зазнали насильства отримали якісну правову підтримку, а усі винні були притягнуті  до відповідальності. 

Для того, аби правосуддя відбулось, як на міжнародному, так і національному рівнях – дуже важливо знати відмінності та ознаки різних форм сексуального насильства. Адже, наприклад, потерпілі від примусового оголення або свідки злочину можуть не ідентифікувати це як форму сексуального насильства. Відтак, вони не звертатимуться по допомогу, не зможуть отримати необхідну підтримку, а кривдники залишатимуться безкарними.

Саме тому цього вівторка ми розберемо поняття “зґвалтування” та “сексуального насильства”, форми таких діянь, їхні основні ознаки та розбіжності, кваліфікацію та захист в умовах війни.

Коли: 31 травня о 13:00
Де: прямий ефір у facebook

У рамках вебінару розглянемо такі питання:

  1. Поняття зґвалтування. 
  2. Поняття та ознаки сексуального насильства. Сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом. Форми.
  3. “Добровільна згода” та “обставини примусу”
  4. Поняття примушування до вступу в статевий зв’язок. Примус до вступу в статевий зв’язок під час збройного конфлікту.
  5. Розбіжності між зґвалтуванням та сексуальним насильством.

Експертка: Анастасія Діденко – юристка “ЮрФем: підтримки”, адвокатка АО “LCF”, спеціалізується у таких сферах як захист у кримінальних справах, White-Collar Crime (справи щодо злочинів економічного характеру, які вчиняються уповноваженими особами з метою збагачення, найчастіше у бізнесі) та вирішення інших спорів.

*Захід проводиться за підтримки проєкту ООН Жінки «Трансформаційні підходи для досягнення ґендерної рівності в Україні», що фінансується Урядом Швеції, та в співпраці з Офісом віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Урядовою уповноваженою з питань ґендерної політики.
Генеральний радіопартнер – Українське радіо.