Звіт за результатами моніторингу судової практики у кримінальних справах за участі наркозалежних та ВІЛ-позитивних - Jurfem

Звіт за результатами моніторингу судової практики у кримінальних справах за участі наркозалежних та ВІЛ-позитивних

Забезпечення рівного доступу до правосуддя є одним із принципів демократичної держави та ознакою верховенства права. Доступ до правосуддя включає не лише можливість звернутися до суду, але й забезпечення ефективного неупередженого судового захисту.

Одними з небагатьох груп жінок, проблеми яких досліджуються і висвітлюються виключно неурядовими організаціями, є жінки, які живуть з наркозалежністю та ВІЛ-позитивні жінки. Вони є одними з тих найбільш незахищених соціальних груп, оскільки, їх ознаки – ВІЛ-статус та залежність від наркотиків, виправдовують перед суспільством дискримінацію стосовно них і допускають та виправдовують позбавлення їх права на здоров’я, свободу від насильства, права на правосуддя тощо.

Отримуючи і аналізуючи цю інформацію стало зрозуміло, що для оцінки реальної картини не вистачає даних, які містяться у судових справах.
Важливо відстежувати наскільки факти упередженого ставлення та дискримінації відображені у судових рішеннях, з метою вжиття заходів для покращення доступ жінок до правосуддя.

В ході проведення моніторингу судової практики ми збирали і аналізували отриману інформацію, в тому числі, щоб зрозуміти чи мають жінки ефективний доступ до правосуддя, чи відчувають вони себе у безпеці, коли звертаються за допомогою і наскільки правоохоронна і судова система готові бути справедливими і неупередженими у відношенні до жінок, які живуть з наркозалежністю та ВІЛ-позитивних жінок.

Авторка моніторингу – Оксана Гузь, адвокатка, старша партнерка Адвокатського об’єднання “Прове”, членкиня Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”

Презентацію звіту можна переглянути тут.

Звіт підготовлений  Асоціацією жінок-юристок України “ЮрФем за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у межах проекту «Покращення якості правових послуг для вразливих груп жінок». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».